יצירת דיסק הצלה בחלונות 7

תאור כיצד ניתן לבצע יצירת דיסק הצלה בחלונות 7 כולל תמונות מסך.

כחלק מלקחי העבר דאגו הפעם במיקרוסופט להוסיף כלים רציניים לשם שינוי למערכת ההפעלה אשר עשויים לעזור מאוד בשעת משבר מערכתי !

הרבה יצרני מחשבי מותג אינם מספקים כיום את הדיסקים איתם ניתן להתקין את מערכות ההפעלה לכן חשוב מאוד לדאוג ליצור דרך נוחה בה ניתן יהיה להיכנס לממשק DOS כדי להפעיל פקודות כמו בדיקת דיסק וכו' במידה ומערכת ההפעלה ממאנת לעלות.

אחד הדברים הראשונים אותו אני ממליץ לבצע מיד עם קבלת המחשב, במידה ומותקנת בו מערכת הפעלה מסוג חלונות 7, הוא יצירת דיסק הצלה כאמור : לחיצה על "לוח הבקרה" -> "מערכת ואבטחה" -> "גיבוי ושחזור", שם ניתן למצוא קישור בשם "יצירת דיסק הצלה".

מיד לאחר מכן תתבקשו לספק דיסק לצורב הדיסקים (עדיף לצרוב זאת על מדיה מסוג CD, גם אם יש לכם צורב DVD  – פשוט כדי ליצור מצב בו הדיסק יוכל לעבוד ביותר מערכות – גם אלו שאין בהן DVD) ולבחור את אות הכונן של צורב הדיסקים שלכם.

כל שנותר הוא ללחוץ על "צור דיסק", לחכות מספר דקות לסיום הצריבה לבדוק כי הצריבה בוצעה כהלכה, ואז לשים את הדיסק במקום בטוח אבל נגיש – כדי שלא יעלם לנו בדיוק כשנצטרך אותו.

יצרנו למעשה דיסק איתחול המכיל מספר כלים שיוכלו לעמוד לעזרנו כשנצטרך – הכוונה היא שזהו דיסק בר-אתחול – כלומר דיסק אשר במידה והוא מצוי בכונן הסידי בעת הדלקת המחשב ובמידה והגדרות העליה בלוח האם מכוונות לבדוק את תוכן הסידי לפני העליה מהדיסק הקשיח, המחשב יבצע איתחול למערכת ההפעלה המצויה בדיסק האתחול ולא למערכת החולה שלנו המאוחסנת בדיסק הקשיח.

לא ניכנס כאן כרגע (אולי בפוסט אחר) לתפקיד כל אחד מהכלים המצויים בדיסק אך נסתפק בכך שנאמר כי בשעת הצורך, כלים אלו יכולים להוות "Life Saver" אמיתי – כלים שיכולים ממש להציל את מערכת ההפעלה או את מערכת הקבצים על הדיסק.

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

פוסטים קודמים:

טיפ : העברת דיסק בין מחשבים שונים

לוחות אם שונים, גם אם הם מיוצרים על ידי אותו יצרן עלולים להכיל צ'יפסטים שונים ולכן כאשר מוציאים דיסק קשיח ממחשב בו מותקנת מערכת הפעלה ומחברים אותו למחשב אחר או לחילופין כאשר מחליפים רכיב כמו לוח אם במחשב בו קיימת כבר מערכת הפעלה תקינה על הדיסק הקשיח, עלולה מערכת ההפעלה להיתקע במהלך תהליך האתחול תוך כדי נפנוף במסך כחול המפרט את מה שמציק למערכת.
אמיר ענבר מגלה לכם את סוד ההעברה המוצלחת !

קרא עוד »

1.11.11

החל מיום זה להיות נתונים תחת שטיפת מוח בלתי פוסקת, עם פרסומים ממומנים בתקציבי משרד הפנים-רשות האוכלוסין (כספכם, כלומר) שיקראו לכם, באופן אורווליאני לגמרי, לוותר על פרטיותכם למען פרטיותכם, ולהצטרף למאגר הביומטרי עם החלפת דרכוניכם ותעודות זהותכם הישנים ב'כרטיס חכם'.

קרא עוד »
דילוג לתוכן