שימוש בקוד פתוח מוביל לחיסכון כספי

מדי פעם טורח מישהו שאכפת לו להעלות את נושא הוצאות הממשלה על תוכנה לידיעת הציבור.

הפעם עשה זאת יאיר ששון במסגרת כתבה מצויינת ב Y-Net :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3681824,00.html

קשה מאוד להבין מדוע כספי המיסים שלנו נזרקים באופן כה בזבזני על תוכנות של חברת מיקרוסופט כאשר ניתן להבין באופן מפורש וברור ואף מוכח כי שימוש בתוכנות קוד פתוח יחסוך בין 30 ל 60 אחוז מההוצאה.

חשוב להדגיש את נושא הסטנדרטים – או התקנים :

לאורך השנים חברת מיקרוסופט דאגה ליצור מעין תקנים משלה – סטים של הגדרות/הנחיות לכתיבת קוד אשר יפעל אך ורק במוצרים של החברה.

חברות המשתמשות במוצריה של מיקרוסוט כדי ליצור מוצרי תוכנה או אינטרנט מגיעים למצב בו הם יוצרים מוצר אשר מתאים לעבודה רק בתנאים מסויימים – כלומר רק על מערכות הפעלה או דפדפנים של מיקרוסופט.

אילו מיקרוסופט או לחילופין – יוצרי התוכנה או האתר היו נצמדים לתקינה עולמית ולא לסטנדרטים של מיקרוסופט, ניתן היה להינות מהמוצר הסופי במערכות הפעלה שונות, בדפדפנים שונים ועוד …

לדעתי, בכספי המיסים שאני משלם, צריך לרכוש את הטוב ביותר לכמה שיותר משתמשים וזה אומר שאסור ליצור התניה שמגבילה את השימוש באתרי ממשלה למשתמשי אקספלורר בלבד – תוכנה של מיקרוסופט.

לדוגמא – רבים מלקוחותי אשר משדרגים את מערכות המחשבים שלהם תורמים את המערכות הישנות.

כדי להשמיש מערכות ישנות, אני מתקין מערכות לינוקס על המחשבים מאחר ותוכנת לינוקס מאפשרת שימוש במחשב ישן ומריצה תוכנות חדישות של היום על המחשב הישן. אין צורך להישאר עם מערכות הפעלה ישנות שגם ככה לא עובדות ואף היצרנית שלהן (מיקרוסופט) כבר לא תומכת בהן ואף לא מספקת עדכוני תוכנה אלא אפשר על אותו מחשב ישן להשתמש במערכת הפעלה ובתוכנות קוד פתוח שסיימו לכתוב אותן אך אתמול, מקבלות תמיכה עדכנית ומסודרת של קהילה שלמה וכו\' …

האם זה הוגן לדרוש ממשתמשי מחשבים אלו לרכוש מחשב עם וינדוס רק כדי להתחבר אל משרדי הממשלה ולקבל את השירות המגיע לכל אזרח במדינה ?

האם לא יותר הגיוני ליצור את האתר על פי תקינה אשר תאפשר גלישה באתר גם עם דפדפנים של מיקרוסופט וגם עם דפדפני קוד פתוח (יש עוד הרבה טובים מלבד הפיירפוקס המפורסם) ?

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

פוסטים קודמים:

התיקיה הנעלמת

פרייבסירוט דוט קום שיחררה כלי קטן אשר מאפשר ליצור כונן וירטואלי נוסף לכוננים המצויים במחשב

קרא עוד »
דילוג לתוכן